تعداد نمایش:11161
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : سه شنبه 21 آبان 1387
سوئیس زیباترین کشور اروپایی - گالری تصاویر
سوئیس با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع کشور نسبتاً کوچکی است و با جمعیت ۷٫۵ میلیونی دارای تراکم جمعیت متوسطی به اندازه ۱۸۲ نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد. این تراکم در مناطق جنوبی سوئیس که کوهستانی است کمتر از میانگین می‌باشد درحالی که قسمت‌های شمالی پرتراکم‌تر می‌باشند.
سوئیس به‌طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شود: کوه‌های آلپ سوئیس، ناحیه «میتلاند» یا فلات سوئیس و کوه‌های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه.

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه‌ است.
این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.سوئیس کشوری است با سیاست جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.
پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.
سوئیس کشوری چندزبانی است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومنش به رسمیت شناخته می‌شوند.
سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر سازمان‌های بین المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.
تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی می‌باشد.

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
کشوریست زیبا با رفاه اجتماعی و اقتصادی مردمش و دارای امنیت بالا بدون در گیری و مسایل حقوقی بدون مشکل ارضی با هیچکدام از همسایگانش نه تنها در جنگهای جهانی اول و دوم درگیرنبوده است بلکه نزدیک به دویست سال از آخرین جنگش میگذرد حتی نیازی به عضویت در سازمان ملل ندارد کمترین اخبار را در دنیا بخود اختصاص داده حتی کمتر کسی میداند کشور پادشاهیست یا جمهوری پایه اقتصادش را نمیدانی هیچ کشوری حتی در لفظ با این کشور مشکلی ندارد سوگلی خیلی از کشورهای دنیاست و هرگونه چشم داشت به این سرزمین از طرف سایر کشورها همانند قصد تجاوز به دختر بچه زیبا وخوش لباس و معصوم توسط یک مردغریبه میباشد و اینهمه ویژگی مثبت میسر نگردید مگر به قیمت این ننگ ابدی که با افتتاح حسابهای بانکی و نگهداری طلا و جواهرات کانون امن مافیای دنیا باشد مهد جنایتکاران و تروریستها و سیاستمداران و غیره

نابود باد این کانون جرم و جنایت و این زیبا روی بد سیرت
- علی
be nazare man soois ziba tarin keshvare donyast- shirin
سلام واقعا جالب بود در کل همه ی کشور های این قاره ی سبز زیباست همه ی کشور ها زیباست فقط چشمی میخواهد که این را ببیند من در سوئد هستم این جاا هم زیباست اوایل که از ایران امدم از همان بالای هواپیما واقعا مجذوب شدم- محمد
واقعا oky حال ميده برايي زندگي- reza
زیباست مثل قطعه ای از بهشت بخاطر جمع اوری این مطالب وعکس ها باید از شما تشکر کنم سپاس- علی رضا
بااین حال خاک پای جمهوری اسلامی ایران نمیشود- محمد صمدی
خيلي زيباست البته كشور ماهم زيبايي هاي فراواني دارد-ولي به مناطق ما بهاداده نمي شود- MASUOD
very good- amir
hkeyli binazire- mahdi
ادم احساس مي كنند اينها در يك كره ديگر زندگي مي كنند زيبايي تميزي فرهنگ ادب در حالي كه با ما كمتر از 10 ساعت فاصله دارند چه كسي مسئول زندگي مردم در ايران است كه از همه چيز محروم هستند- ميترا
واقعا زيبا !
انگار قطعه اي از بهشته ... واقعا زيبا و بي مانند !

ممنون از عکس ها ...

www.tavalodino.blogfa.com- تازه متولد